Miejsce, w którym znajdziesz idealny parapet.
  biuro@bielpar.pl

Impregnacja konglomeratu marmurowego

Impregnacja konglomeratu marmurowego

Człowiek z natury jest estetą i lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Dlatego często wykorzystujemy naturalne materiały do swoich potrzeb. Tak też dzieje się w przypadku wykańczania wnętrz. Naturalne kamienie są wykorzystywane m.in. do produkcji blatów kuchennych, łazienkowych, schodów czy w końcu – parapetów.
By zachować jak najdłużej ich pierwotne piękno, każdy szanujący się producent takiego asortymentu, zaleca impregnację oferowanych przez siebie produktów.

Nie inaczej jest w przypadku konglomeratu marmurowego. Jest to materiał, który w 95% składa się ze ścinek naturalnego marmuru i 5% żywicy poliestrowej. By zabezpieczyć ten materiał przed niepożądanym oddziaływaniem niektórych płynów (takich jak czerwone wino, kawa, różnego rodzaju kwasy, środki chemiczne) zalecamy stosowanie impregnatów, które również znajdują się w naszym asortymencie:

1. impregnat AQUA – jest środkiem, który trwale zabezpiecza kamień przed wchłanianiem płynów typu wino, olej itp. Stosowany do wszystkich rodzajów kamienia. Impregnat ten intensyfikuje kolor materiału, nadaje „efekt mokrego kamienia”. Preparat może być zastosowany tak w środku jak i na zewnątrz.

2. impregnat STRONG – to preparat mający zastosowanie do wszystkich rodzajów kamienia. Sekretem tego środka jest TEFLON – nowość w przypadku produkcji impregnatów. Pozwala to zabezpieczyć powierzchnię kamienną przed chłonnością różnych płynów, nie zmieniając jednocześnie właściwości kamienia – koloru czy połysku.
Ten środek również można zastosować wewnątrz i na zewnątrz budynku

Należy jednak pamiętać, że wykorzystywane przez nas, z różnym zastosowaniem, kamienie naturalne i ich pochodne, są wrażliwe na działenie człowieka. Użycie środków do ich zabezpieczenianie nie zwalnia nas z konieczności dbania o nie i użytkowania zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta.