Miejsce, w którym znajdziesz idealny parapet.
  biuro@bielpar.pl

Jak zwymiarować parapety wewnętrzne?

Jak zwymiarować parapety wewnętrzne?

„JAK Z WYMIAROWAĆ PARAPETY BY BYŁY DOBRZE OSADZONE?”

Nasza odpowiedź nie jest stanowcza, gdyż ilu inwestorów , tyle pomysłów w końcu każdy robi tak jak chce – KWESTIA GUSTU.
Faktycznie – najczęstsze zastosowanie to 2 – 3 cm osadzenia parapetu w lewo i tyle samo w prawo ( w ścianę ). Trzeba wziąć pod uwagę czy montujemy przed tynkami, czy – po ? Wiadomo , że najlepiej – przed tynkami , bo wtedy najlepiej dopasujemy parapet w jego miejscu docelowym. Musimy wziąć pod uwagę również czy parapet będzie montowany do okna, czy też – pod ramę okienną ? Najczęstsze zastosowanie ma montaż pod ramę okienną około 1 cm. Ostatni wymiar jaki powinniśmy oszacować przed montażem to szerokość względem ściany pod parapetem. Jako firma zajmująca się wyłącznie parapetami już od lat – uważamy , że szerokość parapetu wewnętrznego powinna być z wymiarowana następująco:


1. Mierzymy szerokość ściany.
2. Dodajemy około 1 cm który ewentualnie wchodzi pod okno.
3. Doliczamy do powyższych wymiarów to co powinno wychodzić na pomieszczenie. W tym przypadku około tyle ile wpuszczamy w ścianę. Czyli 2 – 3 cm.

Proszę pamiętać , że powyższe spostrzeżenia to żaden wzór – tylko ewentualna sugestia – jak montować parapety. Są klienci którzy montują parapety które w efekcie końcowym są zamontowane równo ze ścianą.


Na fotografii poniżej widzimy zamontowany parapet Baltic Grey gr. 3 cm który był zamontowany stosując wysunięcie po 3 cm z każdej widocznej strony. Gdy mamy do zamontowania wąskie parapety – tak do około 100 cm to warto się zastanowić czy faktycznie nie lepiej dodać po 3 cm. Jest to zabieg często stosowany przez architektów którzy chcą rozszerzyć wygląd całego zestawienia OKNO / PARAPET. Dzięki takiemu zastosowaniu – zyskujemy wrażenie , że okno jest szersze – patrząc od strony pomieszczenia.